Микроби кича

У уторак, 22.11.2016. године, у библиотеци Дома ученика средње железничке школе, одиграна је представа „Микроби кича – расправа о вредностима“, која је настала као резултат едукативно-креативног програма „Дело на видело“, у оквиру пројекта „Европа и њене вредности кроз обраду књижевних дела српске и европске књижевности“. У представи осмишљеној кроз технику форум театра учествују ученици из шест београдских средњих школа, а свој  глумачки допринос дали су и ученици Железничке техничке школе: Анђела Цветковић 31-2, Данијела Радоњић 31-2, Лазар Стевић 31-2 и Марко Цвијановић 42. Представа је изазвала велику пажњу ученика и наставника Железничке техничке школе јер разматра важња питања која их муче у одрастању: насиље у породици, вршњачко насиље и малолетничку деликвенцију.

Датум уноса:23.11.2016

Упис у први разред

У школској 2017/2018. години Железничка техничка школа уписује 210 ученика на шест образовних профила. подручје рада САОБРАЋАЈ BGPA SD 4I02S

Посета Спомен подручју Јасеновац и Спомен подручју Доња Градина