Јубилеј Виктимолошког друштва Србије

Виктимолошко друштво Србије  обележило је 20 година постојања и залагања за права свих жртава. Свечаност поводом обележавања 20 година ВДС-а одржана је 29. новембра 2017. године у Свечаној сали Скупштине града Београда. На свечаности, која је уједно представљала и отварање Осме годишње конференције ВДС-а, говорили су проф. др Марк Гроенхуијсен, председник Светског виктимолошког друштва, професор на Правном факултету Универзитета у Тилбургу и почасни члан Виктимолошког друштва Србије, проф. др Оливер Бачановић, професор на Факултету за безбедност Универзитета „Св. Климент Охридски“ у Скопљу, мр Родољуб Шабић, Повереник за информације од јавног значаја и заштиту података о личности и један од оснивача Виктимолошког друштва Србије, проф. др Зоран Павловић, Покрајински заштитник грађана и члан Виктимолошког друштва Србије, Тамара Мировић, заменица Републичког јавног тужиоца, проф. др Стефан Парментиер, професор на Правном факултету Католичког универзитета Леувен у Белгији и генерални секретар Међународног удружења за криминологију, Катарина Пашић, секретар у Међуопштинској организацији цивилних инвалида рата Ваљево и чланица Координационог одбора Асоцијације Заједничка акција ЗА истину и помирење и проф. др Весна Николић-Ристановић, директорка и један од оснивача Виктимолошког друштва Србије. Међу многим истакнутим члановима ВДС-а, Захвалницу за допринос развоју Виктимолошког друштва Србије и унапређење права жртава, добила је и Нада Бањанин Ђуричић, наставник социологије и грађанског васпитања у Железничкој техничкој школи.

Датум уноса:30.11.2017

У посети филмском свету возова

Дана 25.октобра 2018.године, чланови Филмске секције Железниче техничке школе, као и други заинтересовани ученици, присуствовали су  пројекцији циклуса филмова „Главна железничк...

Нови број ЗЕН-а

О актуелним дешавањима у школи, вестима са пруге, легендарним стрип јунацима и другим занимљивим темама сазнајте више у новом броју ЗЕН-а.

Ученици ЖТШ-а за децу из Свратишта

Захваљујући иницијативи одељења 4-2, током децембра месеца у Железничкој техничкој школи реализована је хуманитарна акција „Ученици ЖТШ-а за децу Свратишта на Звездари и Новом Београду“.