Зрнце руске културе у срцу Београда

За ученике одељења 21-1 и 32 наставник руског језика Маја Стјепановић организовала је у петак, 15. децембра 2017. године обилазак места у Београду која обележавају присуство Русије у престоници кроз историју и промовишу руску културу.

Шетња је започела на Теразијама, код хотела „Москва“, а ученици су чули занимљиву причу о изградњи палате Росија и чувеним гостима овог хотела. На тргу Славија ученици су обишли споменик цару Николају II, великом добротвору и пријатељу Србије у време Балканских ратова и Првог светског рата. Уз детаље о животу последњег руског цара, краља Пољске и великог кнеза Финске и његове породице, ученици су се упознали и са историјским приликама у Русији и свету у време његове владавине. Крајње одредиште ове едукативне шетње био је руски центар за науку и културу Руски дом, где су се ученицима придружили и ученици одељења 13 у пратњи наставника српског језика Соње Радојевић Секуловић. Они су посетили изложбу слика и цртежа под називом „Ана Карењина као огледало епохе“ из колекције Државног музеја Лава Николајевича Толстоја. Ученици су имали прилику да виде илустрације за роман „Ана Карењина“ из различитих периода, Толстојеве личне белешке, цртице и фотографије, као и фотографије глумаца који су изводили главне улоге у позоришним поставкама романа, а присутне је кроз изложбу водио мр Иљја Игоревич Бендерски.

Датум уноса:21.12.2017

Транспорни комерцијалиста - практична настава

У оквиру практичне наставе у блоку ученици одељења 3/2 су у пратњи предметних наставника Наташе Милуновић и Филипа Сајићa обишли железничку станицу Вршац и знаменито...

Међународни пројекат „Учење кроз праксу – успех у будућности“