Поклоничко путовање

Наставник верске наставе, Саша Ђокић, организовао је за ученике другог, трећег и четвртог разреда Железничке техничке школе поклоничко путовање у оквиру којег су ученици посетили манастире Острог, Милешеву, Тврдош и Херцеговачку Грачаницу. Осим тога, обишли су Херцег Нови, Требиње и Вишеград. Нашим ученицима придружили су се и ученици Гимназије „Свети Сава“ са својим наставником верске наставе Драганом Тодоровић. Ученици су се на Острогу поклонили пред моштима Светог Василија Острошког, који се замонашио у манастиру Тврдош. У Милешеви, задужбини краља Владислава, у којој се чува рука Светог Саве, било је речи о  животу и раду првог српског архиепископа. На овом заједничком путовању, које је обележило дивно дружење средњошколаца, ученици су се упознали са историјатом великих српских светиња, а апострофиран је њихов културноисторијски и духовни значај. Путовање је реализовано од 20. до 22. априла а уочи Светског дана књиге, који се обележава 23. априла, ученици су се у  Херцеговачкој Грачаници, где је сахрањен Јован Дучић, поклонили сенима великог песника. Истог дана посетили су и Вишеград и присетили се живота и рада Иве Андрића са посебним освртом на роман „На Дрини ћуприја“, који је инспирисан монументалном вишеградском  грађевином – Мостом Мехмед-паше Соколовића. Током путовања ученици су били у прилици да повежу и утврде градиво из предмета Верска настава, Историја и Српски језик и књижевност, да виде српске светиње, аутентичне споменике и уживају у лепотама предела Србије, Црне Горе и Босне и Херцеговине.

Датум уноса:24.04.2018

Ментално здравље младих и психоактивне супстанце

Поводом обележавања Светког дана менталног здравља, у нашој школи одржано је и предавање на тему ,,Ментално здравље младих и психоактивне супстанце"....

100 година Железничке техничке школе