Посета Америчком кутку

У оквиру сарадње Железничке техничке школе са установама културе и институцијама које спроводе едукативне програме за средњошколце, чланови Секције за енглески језик посетили су Амерички кутак како би се упознали са програмима и могућностима за учешће у активностима које ова институција организује.

Љубазно особље Америчког кутка представило је ученицима библиотеку и програме на енглеском језику попут креативних радионица, предавања, филмских пројекција, изложби и трибина. Посебно интересовање ученици су показали за часове конверзације, који се одржавају једном недељно.

Амерички кутак основан је 2003. године у сарадњи са Библиотеком Града Београда и Амбасадом САД-а. Од октобра 2006. године налази се на тренутној локацији, у Дому омладине Београда. Амерички кутак функционише по узору на јавне библиотеке, нудећи корисницима бројне изворе информација путем мултимедијалних колекција, серијских публикација, колекција књига и интернета, као и кроз програме отворене за све заинтересоване грађане.

Датум уноса:04.06.2018

Природа Свете горе и Хиландара

Промоција књига из едиције ,,Природа Свете горе и Хиландара" одржана је 18.10.2023. у крипти Храма Светог Саве. Овом изузетном догађају присуствовали су и ученици одељења 3/1 и 3/3-1 у пра...

Републичко такмичење из историје

Републичко  такмичење из историје одржано је 20.05.2023. године у Пожаревачкој гимназији, која је основана  указом  кнеза Михаила 1862. године.