Песници Његошу

У понедељак, 24.12.2018. године, у  оквиру Шестих међународних Његошевих вечери поезије, одржан је Митинг поезије „Песници Његошу“.  У препуној  Малој сали Коларчеве задужбине уводну беседу о Његошу, звучној магији његовог десетерца и Његошевој  песничкој и моралној величини  одржао је професор Мило Ломпар. Потом су своју поезију казивали Матија Бећковић, Благоје Баковић, Мирослав Алексић, песникиња из Пољске Ана Чахоровска, Нина Габриелиан из Русије, Гојко Ђого и други уважени песнички ствараоци.  Овом скупу присуствовали су и ученици одељења 2/6-2 Железничке техничке школе. Непосредан сусрет са песницима, разматрање Његошевог стваралаштва и сагледавање његовог значаја у времену у коме је живео, допринели су да ученици схвате важност овог песника, чија реч и данас може бити ослонац и утемељење за вредности које наш народ традиционално поштује. Присуство Митингу поезије „Песници Његошу“ представљало је припрему за час српског језика и књижевности, који је одржан 25.12.2018. године, на коме је обрађена наставна јединица „Горски вијенац“. У пратњи ученика биле су наставник српског језика и књижевности Милијана Добросављевић и Рајка Голубовић, наставник историје.

Датум уноса:25.12.2018

Најбољи на Републичком такмичењу из историје

На Републичком такмичењу из историје, које је одржано у Економској школи у Нишу од 10. до 11. маја 2019. године, наши ученици Алекса Станковић 2-62 и Дарко Говедник 22

Твоја тачка гледишта