Дан сећања

Поводом Међународног дана сећања на жртве Холокауста, који се обележава 27. јануара, посетили смо организацију ХАВЕР СРБИЈА и учествовали у две радионице. Прва се бавила темом јеврејске културе и традиције а друга Холокаустом. Као круну овог дана имали смо част да чујемо животне приче преживелих - Естер Бајер и Александра Ајзинберга. Поред ученика Железничке техничке школе, у разговору су учествовали и ученици Основне школе „Вожд Карађорђе“ из Јакова. Ученици су дошли са наставником социологије Надом Бањанин Ђуричић, наставником верске наставе Сашом Ђокићем и наставником историје Николом Митићем.

Датум уноса:27.01.2020

Ученици за децу Свратишта

26.12.2019. године ученици одељења 42 обрадовали су децу Свратишта и својим делом показали хуманост и савесност. Током месеца децембра ученици су спровели акцију за децу улице.

Плави воз

У петак,  01.11.2019. године, за ученике  одељења 3-2 организована је посета Плавом возу, који се налази у станици на Топчидеру. Плави воз је музејско-...