Железничко школство кроз време

Изложба „Железничко школство кроз време“ у Железничком музеју отворена је у оквиру манифестације „Дани европске баштине“. Она  представља приказ развоја железничког школства у Србији у протеклих 140 година и посвећена је свим железничарима који су се школовали и својим знањима дали допринос развоју железнице и привреде у нашој земљи. Посетиоци су били у прилици да виде  изузетне експонате, белешке бивших ученика, наставне материјале, правила живота и рада у домовима ученика, сведочанства  и дипломе о завршеним испитима, који су се полагали у градовима Белгије, Француске, Италије и Аустроугарске крајем 19. века. Значајан допринос у изради ове поставке дала је и наша школа. У циљу развијања позитивних ставова и вредности  о значају образовања за железничку струку, наставници Споменка Миљанић, Вишња Минчев, Наташа Милуновић, Милијана Добросављевић, Александар Тошић, Будимир Марковић и Милош Стојковић организовали су посете Железничком музеју за ученике одељења 1/3-1, 2/3-1, 4/2 и 3/8. Посете су реализоване у новебру и децембру 2021. године.

Датум уноса:09.12.2021

Конкурс за наставнике и стручне сараднике

Златни дан

На Општинском такмичењу у атлетици, које је одржано 21. марта на Омладинском стадиону, атлетска екипа Железничке техничке школе освојила је три златн...