Како бити безбедан на интернету

У току марта месеца у Железничкој техничкој школи одржан је низ радионица које у оквиру пројекта „Како бити безбедан на интернету“ реализује Удружење грађана „Атлас“ уз подршку Градске општине Палилула. Циљ пројекта је унапређивање свести о облицима угрожавања на интернету грађана ГО Палилула, посебно младих, као и начинима безбедног понашања на интернету, пре свега на друштвеним мрежама. Радионице су одржали стручњаци који се академски баве темом безбедности грађана на интернету, али и професионално кроз сарадњу са МУП-ом и посебно Управом за високотехнолошки криминал. Спровођење пројекта у нашој школи организовали су наставници Филип Сајић и Вишња Минчев, а радионице су одржане у одељењима 1/1, 1/2, 2/6-2 и 3/2. Током радионица указано је на безбедносне проблеме на интернету, као и на потенцијална решења, а посебно на то који облици понашања деце могу бити проблематични, а који пожељни из угла родитеља или школе. Ученици су поделили и своја искуства, што је омогућило да се путем примера из њиховог живота још боље осветле све потенцијалне претње са којима се на интернету могу сусрести и начини на које се са њима могу суочити и решити их.

Датум уноса:12.04.2022

Припреме за другу мобилност ученика

Транспорни комерцијалиста - практична настава

У оквиру практичне наставе у блоку ученици одељења 3/2 су у пратњи предметних наставника Наташе Милуновић и Филипа Сајићa обишли железничку станицу Вршац и знаменито...