Ментално здравље је универзално људско право

ЖТШ

Ментално здравље је универзално људско право

,,Људска права су универзална и служе за унапређење и заштиту права људи на достојанство, аутономију и укључивање у заједницу."

И у нашој школи, као и у свету, обележен је Светски дан менталног здравља. Kако бисмо унапредили знање, подигли свест и покренули активности које промовишу и штите ментално здравље свих људи као универзално људско право, психолог школе је одржала предавање и организавала радионицу са ученицима о овој врло важној теми.
Добро ментално здравље нам омогућава да се носимо са изазовима, повежемо се са другима и напредујемо током целог живота, јер препознавање менталног здравља као универзалног људског права оснажује људе да се залажу за своја права – и за права других.

Датум уноса:11.10.2023

Посета Музеју науке и технике

Током прве седмице школске 2023/24. године, у оквиру теме „Добри односи са другима – основа за срећан и испуњен живот“, поред радионица и сарадничких часова, у четвр...

Републичко такмичење из историје

Републичко  такмичење из историје одржано је 20.05.2023. године у Пожаревачкој гимназији, која је основана  указом  кнеза Михаила 1862. године.