ЕЛЕКТРОТЕХНИЧАР СИГНАЛНО-СИГУРНОСНИХ ПОСТРОЈЕЊА

ЖТШ

Овај образовни профил спада у подручје рада електротехнике. Сигнално-сигурносна постројења технички обезбеђују железнички саобраћај, а улога електротехничара сигнално- сигурносних постројења је изузетно важна и захтева висок степен компетенција с обзиром на сложеност технолошког процеса железничког саобраћаја.

Примена рачунара у аутоматском управљању саобраћајем возова захтева стално стручно усавшавање  електротехничара СС постројења. Наставници у Железничкој техничкој школи прате тенденције развоја у овој области  и труде се да осавремењивањем наставног процеса и наставних средстава обезбеде ученицима потребна знања, како би  након завршеног школовања успешно обављали своје дужности.

Електротехничар СС постројења обавља следеће послове:

• редовно одржава СС постројења,
  • врши лабораторијска мерења, испитивања и сервисирања склопова и подсклопова СС постројења,
  • учествује у опремању пруга новим СС постројењима,
  • учествује у санацији СС постројења након ванредних догађаја,
  • дежура у СС деоницама и отклања евентуалне сметње,
  • учествује у ремонту дизел агрегата,  а ради и на спољним објектима са специјализованим екипама и покретним радионицама.

Ученици стичу потребна стручна знања у Железничкој техничкој школи али и у а.д. „Железнице Србије“ на обуци током практичне наставе.

Минимални број бодова за упис на овај образовни профил у школској 2015/2016. био је 46,19 бодова.

Наставни план – предмети по разредима за образовни профил Електротехничар сигнално-сигурносних постројења

Датум уноса:20.10.2015

Ученици за децу Свратишта

26.12.2019. године ученици одељења 42 обрадовали су децу Свратишта и својим делом показали хуманост и савесност. Током месеца децембра ученици су спровели акцију за децу улице.

Интересовање за имунизацију

Сви запослени у Железничкој техничкој школи своје интересовање за имунизацију против вируса КОВИД-19 могу исказати попуњавањем пријаве на следећем линку:

На Краљевском двору

За ученике првог разреда и ученике одељења 4/2 организована је у четвртак, 26.10.2019. године, посета Краљевском двору на Дедињу. Ученици су обишли дворски комплекс, Бели двор, Краљевски д...

Матурски испит - испитна питања за изборне предмете

Испитна питања за изборни предмет Технологија робног превоза