Креативна школа

ЖТШ

Креативна школа је конкурс намењен наставницима и стручним сарадницима у основним и средњим школама у Републици Србији, чији радови представљају примере добре праксе наставе и остваривања образовно-васпитних циљева применом информационих технологија. Конкурс представља део Мicrosoft програма „Партнер у учењу“ који се остварује у 115 земаља света.

Наставници Железничке техничке школе већ дуги низ година са успехом учествују на овом конкурсу. У Бази знања налази се десет радова:

Датум уноса:01.03.2015

Субота на Калемегдану

За ученике одељења 1/1-2, 1/6-2, 2/1-2, 2/3 и 2/6-1 организована је посета Калемегдану. Током шетње по Калемегдану, ученици су имали прилику да се подсете славне српске историје као и исто...

Отуђење

Дом омладине Београда у сарадњи са „Студио центром“ организовао је програм едукативних позоришних представа за тинејџере. Тако су у среду, 10.10.2018. године, ученици одељења 3-61

Ученици ЖТШ-а за децу из Свратишта

Захваљујући иницијативи одељења 4-2, током децембра месеца у Железничкој техничкој школи реализована је хуманитарна акција „Ученици ЖТШ-а за децу Свратишта на Звездари и Новом Београду“.