Изборни предмети

ЖТШ

За ученике другог и трећег разреда образовног профила Електротехничар телекомуникација, у оквиру Наставног плана и програма, планирана су по два часа недељно за извођење наставе стручних или општеобразовних изборних предмета. Ученици могу бирати са листе предмет који желе да изучавају у наредном разреду уз неколико ограничења.

• Да би се формирала група за изборни предмет потребно је да се за предмет изјасни најмање 15 ученика за Општеобразовни изборни предмет или Електроакустику, односно, 10 ученика за стручни изборни предмет;
  • Ученици који нису у трећем разреду похађали наставу из предмета Основе програмирања I, не могу се у четвртом разреду одлучити за предмет Основе програмирања II;
  • Предмети Екологија и заштита животне средине и Музичка култура морају се бирати заједно јер су заступљени са једним часом недељно.

Датум уноса:09.04.2019

Крсна слава Града Београда

У пратњи Саше Ђокића, наставникa верске наставе, ученици Железничке техничке школе учествовали су у Спасовданској литији поводом крсне славе Града Београда 02.06.2022. ...