Андрић и међуратни Београд

Након успешне реализације пројекта „Са Андрићем кроз време, пределе и речи“ ученици и наставници Железничке техничке школе настављају да учествују у активностима које поводом обележавања значајне годишњице од рођења Иве Андрића организују институције културе у Београду. Музеј града Београда је у понедељак, 2. октобра 2017. године у Конаку кнегиње Љубице угостио управницу Задужбине Иве Андрића, др Жанету Ђукић Перишић, која је одржала предавање „Андрић и међуратни Београд“. Динамичним и инспиративним предавањем др Ђукић Перишић провела је љубитеље књижевности и поштоваоце Андрићевог дела кроз турбулентну историју Београда између два светска рата и важне догађаје који су обележили Андрићев живот,  књижевно стваралаштво и дипломатску каријеру у овом периоду.

Датум уноса:06.10.2017

Помозимо деци из Свратишта на Звездари и Новом Београду

Позивамо све ученике и запослене у Железничкој техничкој школи да се одазову и учествују у хуманитарној акцији «Ученици ЖТШ-а за децу из  Свратишта «Звездара» и «Нови Београд». Овим малиша...