Општинско такмичење из историје

Oпштинско такмичење из историје за средње стручне школе са територије Општине Палилула одржано је 21.03.2015. године  у ЕТШ „Раде Кончар“. И ове године ученици Железничке техничке школе постигли су изузетне резултате јер се седам ученика наше школе пласирало на Градско такмичење.

ПРВО МЕСТО освојили су ученици Игор Алексов (21-1) и Михаило Петровић (41-1), а ДРУГО МЕСТО Сања Вујић (22), Мирко Матић (32-2), Владимир Пејић (41-2) и Стефан Грујичић (41-2).

Александар Лазић, ученик првог разреда Железничке техничке школе, освојио је ТРЕЋЕ МЕСТО.

Учешћем на овом такмичењу ученици су развијали такмичарски дух и способност да своја знања пореде са другима, били су у прилици да зрелије и објективније сагледају своје способности у односу на остале учеснике на такмичењу.

На овај начин афирмисали су себе и своје знање, али и Железничку техничку школу. Очекујемо да ће уз помоћ свог предметног наставника Рајке Голубовић успети да на даљим такмичењима постигну резултате на које ћемо бити поносни.

Датум уноса:31.03.2015

Ученици за децу Свратишта

26.12.2019. године ученици одељења 42 обрадовали су децу Свратишта и својим делом показали хуманост и савесност. Током месеца децембра ученици су спровели акцију за децу улице.

Матурски испит - испитна питања за изборне предмете

Испитна питања за изборни предмет Технологија робног превоза

Између мита и стварности

Народни музеј у Београду основан је 1844. године, указом  Јована Стерије Поповића, који је у то време обављао дужност министра просвете.  Ове године навршава се 175 година од отварања Наро...