Учење о Холокаусту

ЖТШ

Учење о Холокаусту је пројекат у коме ученици Железничке техничке школе учествују већ дуги низ година. Из генерације у генерацију  Нада  Бањанин Ђуричић, наставник социологије и грађанског васпитања у Железничкој техничкој школи,  мотивише ученике да учествују у различитим активностима у вези са учењем о Холокаусту. Последња у низу активности била је посета Борским рудницима, а навели бисмо и учешће на  свечаној комеморацији у Суботици, учешће на конкурсу „Холокауст- култура сећања“, реализацију јавног часа на тему „Документарни пројекат – преживели Маутхаузена“  а захваљујући ентузијазму Наде Бањанин Ђуричић, наша школа традиционално учествује у обележавању Међународног дана сећања на жртве Холокуста.

Датум уноса:26.11.2017

Комеморација др Дејану Алексићу

Данас је у  Свечаној сали Железничке техничке школе одржана комеморација поводом преране смрти др Дејана Алексића, директора Железничке техничке школе. Комеморацији су присуствовали чланов...