Учење о Холокаусту

ЖТШ

Учење о Холокаусту је пројекат у коме ученици Железничке техничке школе учествују већ дуги низ година. Из генерације у генерацију  Нада  Бањанин Ђуричић, наставник социологије и грађанског васпитања у Железничкој техничкој школи,  мотивише ученике да учествују у различитим активностима у вези са учењем о Холокаусту. Последња у низу активности била је посета Борским рудницима, а навели бисмо и учешће на  свечаној комеморацији у Суботици, учешће на конкурсу „Холокауст- култура сећања“, реализацију јавног часа на тему „Документарни пројекат – преживели Маутхаузена“  а захваљујући ентузијазму Наде Бањанин Ђуричић, наша школа традиционално учествује у обележавању Међународног дана сећања на жртве Холокуста.

Датум уноса:26.11.2017

Огледни час "Дан размишљања"

У среду, 13. марта 2019. године, у Железничкој техничкој школи одржан је огледни час „Дан размишљања“, на којем је као наставно средство коришћена дигитална прича, креирана у програмима