Међународно такмичење из страних језика WILLKOMMEN 2019

Ученици Железничке техничке школе у Београду учествовали су на међународном такмичењу из страних језика - Willkommen 2019. Такмичење је реализовано у организацији Немачко-аустријског едукативног и културног центра – Willkommen, у суботу, 18. маја 2019. године,  у просторијама Средње техничке ПТТ школе. Седамнаесторо ученика ЖТШ такмичило се из енглеског језика и један ученик из немачког језика. Основни циљеви такмичења били су унапређење знања из страних језика и међушколско повезивање ученика и наставника. Овом приликом, остварена је сарадња са ученицима и наставницима страних језика ПТТ и Математичке гимназије у Београду. Координатор такмичења била је Драгана Китановић, наставник енглеског језика.

Датум уноса:25.05.2019

Одржане припреме за учеснике мобилности у Немачкој

Посета Музеју Вука и Доситеја

У циљу бољег разумевања градива из предмета Српски језик и књижевност за ученике одељења 2/3 и 3/3-1 реализована је посета Музеју Вука и Доситеја. Овај меморијални музеј чува сећ...