Пливање за часни крст

ЖТШ

На базену Ташмајдан одржано је на Крстовдан, 18. јануара  2020. године, традиционално пливање за часни крст  на коме  је учествовало 175 ученика из 52 београдске основне школе. У припреми и организацији овог такмичења у својству волонтера учествовали су и ученици Железничке техничке школе. Такмичење су организовали Спортски савез Београда и Канцеларија за верску наставу  Архиепископије београдско-карловачке. Један од организатора спортског дела такмичења био је  Горан Петровић, наставник физичког васпитања, у пратњи ученика био је и Саша Ђокић, наставник верске наставе.

Датум уноса:19.01.2020

Републичко такмичење из историје

Републичко  такмичење из историје одржано је 20.05.2023. године у Пожаревачкој гимназији, која је основана  указом  кнеза Михаила 1862. године.

,,Вечерње новости" о нама

У ,,Веч...

Одржан вебинар за наставнике средњих стручних школа