Како предавати о Холокаусту

ЖТШ

У октобру 2020. на Институту за филозофију и друштвену теорију Универзитета у Београду, а у оквиру активности ShoahLab, Нада Бањанин Ђуричић, професорка социологије, одржала је излагање на тему "Како предавати о Холокаусту?" Како пренети трауматичну истину без трауматизовања оних којима се обраћамо? Да ли је то могуће? Постоје ли различити приступи у образовању о Холокаусту и, ако постоје, у чему се разликују? Да ли су уопште успешни и да ли је могуће мерити њихову успешност? Излагање је представило основне правце и принципе савременог педагошког приступа поучавања о Холокаусту, као и изазове, дилеме и тешкоће које прате њихову примену.

Предавање се налази на следећем линку:

Како предавати о Холокаусту

Датум уноса:22.03.2021

Конкурс за ученике

Одржан вебинар за наставнике средњих стручних школа

Посета Музеју Вука и Доситеја

У циљу бољег разумевања градива из предмета Српски језик и књижевност за ученике одељења 2/3 и 3/3-1 реализована је посета Музеју Вука и Доситеја. Овај меморијални музеј чува сећ...